BLOG

Rodzaje samochodów Mercedesa

Jedną z marek o najbardziej rozbudowanym portfolio modeli jest Mercedes. Od momentu założenia powstała niezliczona ilość modeli samochodów. Mimo dużej ilości modeli samych w sobie, możemy je podzielić na kilka rodzai.

Samochody osobowe

Do tej kategorii wchodzą wszystkie modele, których głównym zadaniem jest przewożenie ludzi w stylu i wygodzie charakterystycznej dla marki o trójramiennej gwieździe w logo. To zdecydowanie najbardziej rozbudowana kategoria, bo wchodzą tutaj wszystkie modele które nie są ani sportowe ani terenowe ani dostawcze. Czyli wszystko od klasy A aż do klasy S. I wszystkie modele mimo przynależności do tej samej grupy wyróżniają się odmiennym charakterem tak, by każdy mógł wybrać to czego akurat potrzebuje.

Samochody dostawcze

W przeciwieństwie do wielu konkurentów, Mercedes nie odwraca się od potrzeb ludzi, którzy pracują przewożąc duże ilości ludzi i towarów. W portfolio tej marki znajdziemy zarówno małe dostawczaki, takie jak Citan jak i ciągniki siodłowe takie jak Actros. Oczywiście pomiędzy tymi dwoma modelami znajduje się cała gama aut dostawczych gotowych spełnić każde postawione przed nimi zadanie.

Samochody terenowe

Pierwszym co przychodzi nam na myśl gdy myślimy o terenowym aucie ze wszystkimi możliwymi wygodami jest Klasa G, tak zwana Gelenda.  Model ten w miarę upływu lat doczekał się mnóstwa braci i sióstr, którzy tak jak on są sprawni i gotowi na każde codzienne wyzwanie. To właśnie ta cecha oraz renoma i wykonanie czynią z SUVów i terenówek Mercedesa tak poszukiwane samochody. Zarówno wśród ludzi potrzebujących auta na co dzień, takich którzy chcą się pokazać jak i takich, którzy zamierzają wykorzystać w stu procentach możliwości napędu 4Matic.

Samochody sportowe

Auta sportowe Mercedesa to do prawdy ciekawa mieszanka osobowości. Mamy zarówno bezkompromisowe auta torowe, które biją na głowę dowolnego przeciwnika czyli AMG GT Black Series, mamy szaleńczo szybkie SUVy i terenówki takie jak G65 czy GLS63, które pomimo zdolności terenowych przyspieszają szybciej niż większość aut sportowych konkurencji. Nie wolno także zapomnieć o bardziej praktycznej stronie aut sportowych Mercedesa, takich jak A45s czy C63 oraz E63, które pomimo piorunujących osiągów przewiozą kilka osób w wygodzie i stylu.

Udostępnij, skomentuj na Facebooku!

Share on facebook
Udostępnij!